Cardiff Animation Festival

W dniach 25.04.-28.04.2024 r. wzięłam udział w masterclassach i warsztatach organizowanych przez Cardiff Animation Festival. Była to niepowtarzalna okazja do bezpośredniego spotkania z profesjonalistami z branży filmów animowanych i gier.

Wspaniale było móc porozmawiać z Tiną Nawrocki - animatorką tworząca w klasycznym stylu rysowanej animacji 2D, znaną z pracy przy grze "Cuphead", która jest teraz w trakcie prac nad własnym filmem krótkometrażowym "Syrenka: Legend of the Warsaw Mermaid".

Miałam także przyjemność porozmawiać z legendą brytyjskiej animacji 2D Joanną Quinn, której film animowany "Affairs of the Art" nominowany był do Oscara w 2022.

Spotkałam również przedstawicieli świata animacji poklatkowej.

Andy Gent - założyciel "Arch Model Studios" oraz twórca licznych pacynek udzielił masterclassy, podczas której opowiedział o imponujących kulisach tworzenia postaci z filmów "Isle of Dogs", "Fantastic Mr Fox" czy "Frankenweenie" i wielu innych. W trakcie spotkania widzowie mogli także zobaczyć kilka pacynek z filmów.

Jamie Stockley, będący dyrektorem artystycznym w firmie "Factory" poprowadził warsztaty tworzenia rekwizytów, których owocem było stworzenie realistycznych ciasteczek w mini skali. Uczestnicy warsztatów mogli również zobaczyć, a nawet dotknąć wielu innych rekwizytów wykorzystywanych przez "Factory" oraz obejrzeć pacynkę przedstawiającą Jamie Stockley.

Podczas pokazu “Screenshare” zaprezentowany został nasz film studencki “Nocne Podgryzanie”, którego jest reżyserem, scenarzystą oraz animatorem postaci. Po projekcji animacji poprowadziłam prezentację ukazującą prace nad projektem zza kulis. Pokazanie na festiwalu oznacza, że wielkimi krokami zbliżamy się do wyczekiwanego pokazu filmu online.

Tymczasem serdecznie zapraszam do obserwowania Instagrama filmu, gdzie regularnie zaczną pokazywać się fragmenty animacji:
https://www.instagram.com/nibblingofthenight_film_gb/

Uprzejmie dziękuję za wspaniale spędzony czas podczas tegorocznej edycji Cardiff Animation Festival!