Serdecznie zapraszam do obejrzenia filmów animowanych mojego autorstwa.

Jeżeli zechcieliby Państwo wesprzeć mnie, nabywając jakiś z kadrów z moich filmów, proszę o wiadomość mailową.

Celina

Film opowiada o nastolatce na wózku inwalidzkim, która ukrywa swoją niepełnosprawność przed znajomymi ze szkoły online, w obawie, że nie zostanie przez nich zaakceptowana.

"Celina" to wzruszający i podnoszący na duchu dramat społeczny poruszający problem niepełnosprawności, samotności, kompleksów, dojrzewania i upragnionej przyjaźni.

Lokator

Ta animacja komputerowa 3D ukazuje problem przemocy domowej z perspektywy samotnego dziecka, które zaprzyjaźnia się z potworem powstałym z negatywnych emocji domowników mieszkającym w starej szafie.

Celem projektu jest przełamanie milczenia na temat przemocy domowej i zwrócenie większej uwagi na ten wciąż niedostatecznie reprezentowany w kinie temat.

Nocne Podgryzanie

Dwie wampirzyce w poszukiwaniu ofiary wlatują do sypialni nieszczęśliwego małżeństwa w średnim wieku. Ich wizyta zmienia los przygnębionej żony uzależnionej od nocnego obżarstwa.

Historia o sile i niezależności kobiet oraz czarna komedia z inspirującym morałem, ukazującą pod maską humoru problem ludzi, którym brakuje siły na wprowadzenie potrzebnych zmian w swoim życiu.

W animacji odnaleźć można referencje do utworów epoki romantyzmu i literatury gotyckiej, a wszystkie dialogi bohaterów mówione są wierszem.

Egzekucja pamięci

Film stanowi wizualizację wiersza Jerzego Ficowskiego pod tym samym tytułem pochodzącego z tomu poezji "Odczytanie popiołów" poświęconego tematyce Holokaustu i II wojny światowej. Zbiór ten został wydany z okazji pięćdziesiątej rocznicy powstania w getcie warszawskim. Jest to metaforyczna opowieść o dręczących nas "demonach przeszłości" i o walce, którą należy podjąć, aby móc się od nich uwolnić.

Upiór

Animacja jest adaptacją wiersza Adama Mickiewicza pod tym samym tytułem opublikowanego w 1823 roku, jako utwór poprzedzający dramat "Dziady" część II oraz "Dziady" część IV.

Jest to wzruszająca historia, która w poetycki i oniryczny sposób opowiada o nieszczęśliwej miłości silniejszej od śmierci.

Film zrealizowany został metodą klasycznej kukiełkowej animacji poklatkowej. Technika ta umożliwiła nadanie przedstawionemu światu niezwykłej plastyczności i estetyki.

Mistrz i Małgorzata

Ta mająca formę zwiastuna animacja jest wyrazem admiracji dla powieści "Mistrz i Małgorzata". Przedstawia wątki, które możemy odnaleźć i zgłębić w dziele Michaiła Bułhakowa.

Jednocześnie pokazuje, jak bardzo inspirująca oraz stymulująca wyobraźnię może być lektura tej książki.

Tajemnica Księżycowego Kwiecia

Jest to opowieść inspirowana "Balladami i romansami" Adama Mickiewicza, w tym między innymi balladą "Świtezianka" oraz innymi utworami epoki romantyzmu, zawierająca w sobie motywy występujące w mitologii słowiańskiej oraz polskich legendach i podaniach.

Animacja stanowi wizualizację utworu Bartosza Chajdeckiego pt.: "Gorato czyli wariacje na temat FASDESA", który został skomponowany przed stworzeniem filmu. Dzięki temu każdy dźwięk znajduje swoje przełożenie w tym, co widzimy na ekranie.

Lignum Love

Jak wskazuje nam sam tytuł, animacja opowiada o miłości. Film złożony jest z symbolicznych obrazów, które ukazują miłość na trzech różnych płaszczyznach, w trzech różnych aspektach.

Jako pierwszą – miłość, którą możemy dostrzec w otaczającej nas przyrodzie, naturze. To dzięki niej powstaje nowe życie i panuje spokój oraz harmonia.

Jako drugą – miłość międzyludzką, do bliskiej osoby. Miłość ta stanowi klucz do szczęścia na naszej drodze życia i sprawia, że czujemy się potrzebni oraz spełnieni.

Jako trzecią – miłość człowieka do przyrody, natury, której przecież jesteśmy częścią, chociaż tak często o tym zapominamy. To bez niej nie możemy żyć, to jej zawdzięczamy swoje istnienie i to do niej wrócimy, by na zawsze się z nią połączyć, gdy odbędziemy całą drogę naszego życia. Bez tej miłości nie moglibyśmy istnieć, potrzebujemy jej, aby żyć w zgodzie z otaczającym nas światem.

Film niesie ze sobą także refleksję na temat przemijania.

Jedno życie daje początek nowemu. Życie, śmierć, ludzie, drzewa, wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni i stanowimy jeden wspólny krąg.

Arachne. Nie o pająkach.

Obraz stanowi ekranizację mitu o Arachne. Nie przedstawia jednak historii w tradycyjny sposób, lecz stawia na nowe oblicze mitu, które niesie ze sobą głębokie treści, mogące pomóc młodym ludziom w innym postrzeganiu świata.

Mit o Arachne nie jest jedynie prostym opowiadaniem o pająkach, ale obrazem ukazującym ważny problem społeczny nadmiernej rywalizacji noszącej nazwę "wyścigu szczurów", który często zaobserwować można wśród młodych ludzi. Niejednokrotnie prowadzi on do nieodwracalnej tragedii.

Wenus

Dokument opowiada o kobiecie, której pasją jest, jak sama to określa, "zabawa w Boga".

Cóż to takiego? Nie chodzi tutaj przecież o Boga Ojca. Może, więc lepiej byłoby powiedzieć, boginię – twórczynię albo może boginię piękna – Wenus?

Film pokazuje także, że wiek nie musi stanowić ograniczenia, a godzenie pasji z pracą zawodową jest możliwe.