Nocne Podgryzanie

Grażyna i Janusz to nieszczęśliwe małżeństwo w średnim wieku, w którym uczucie dawno wygasło. Grażyna czuje się ograniczona swoją rolą gospodyni domowej. Ucieka od zmartwień i samotności, popadając w nawyk nocnego podjadania, spędzając czas obok kuchennej lodówki. Pewnej nocy jednak, jej smutny los odmieni się, dzięki wizycie dwóch wampirzyc, które staną się dla niej wzorem silnej, niezależnej i wyemancypowanej kobiety, jaką zawsze chciała być.

"Nocne Podgryzanie" jest historią o sile i niezależności kobiet oraz czarną komedią z inspirującym morałem, ukazującą pod maską humoru problem ludzi, którym brakuje siły na wprowadzenie potrzebnych zmian w swoim życiu.

W animacji odnaleźć można referencje do utworów epoki romantyzmu i literatury gotyckiej, a wszystkie dialogi bohaterów mówione są wierszem.

Film zrealizowany został w klasycznej technice kukiełkowej animacji poklatkowej.

Jest to plakat roboczy.

Historia festiwalowa:

  • Wygrana w kategorii "Najlepszy scenariusz studenckiego filmu krótkometrażowego" na międzynarodowym festiwalu filmowym "Wisdom Three International Film Festival" w Pune, Indie (2023)
  • Kwalifikacja scenariusza filmu do międzynarodowego festiwalu filmowego "Urbanite Arts & Film Festival" w kategorii "Krótki scenariusz – maksymalnie 10 stron", w Nowym Jorku, USA (2023)
  • Scenariusz filmu otrzymał status "Półfinalisty" na międzynarodowym festiwalu filmowym "Rewind International Film Festival" w Wielkiej Brytanii (2024)
  • Kwalifikacja scenariusza filmu do międzynarodowego festiwalu filmowego "Animated Expressions Expo" we Francji (2023)