W czerwcu zorganizowałam anglojęzyczne przesłuchania w Cardiff, szukając aktorów, którzy mogliby udzielić głosu postaciom występujących w moich trzech filmach animowanych, które reżyseruję.

Przesłuchania trwały 4 dni, przesłuchaliśmy 25 osób.

Serdecznie dziękuję Igor Proskuryakov za bycie świetnym asystentem oraz operatorem.

Przesłuchiwanie aktorów było dla mnie bardzo ekscytującym doświadczeniem. Role zostały już obsadzone i obecnie trwają próby.

Wkrótce nagrywanie!


Bardzo cieszę się z osiągnięcia "Upiora", który otrzymał nagrodę w kategorii "Najlepszy scenariusz" na "Festival RENUAC" w Chile.

Również mój skromny film dokumentalny "Wenus" otrzymał "Studencką Nagrodę Filmową" dla najlepszego filmu studenckiego na "Central Illinois Feminist Film Festival" w USA.


21.08.2021. zostałam zaproszona do Polskiego Radia 24, by wziąć udział w audycji z cyklu "Kulturalnie na temat", podczas której opowiedziałam o moich inspiracjach przy tworzeniu filmów animowanych. Zapowiedziałam również powstanie dwóch nowych animacji, nad którymi obecnie pracuję.

Serdecznie zapraszam do odsłuchania wywiadu w formie podcastu prowadzonego przez Katarzynę Cygler.


W kwietniu udzieliłam wywiadu dla lipcowego numeru magazynu "Cogito" - popularnego miesięcznika wśród licealistów.


W środku nocy z 24 na 25 czerwca udzieliłam indywidualnego wywiadu dla amerykańskiego "Shenandoah Youth Festival" w Wirginii, do którego zakwalifikowały się moje dwa filmy animowane "Egzekucja pamięci" oraz "Upiór".


23.06.2021. udzieliłam stacjonarnie trzech prezentacji dla VII, VI i V klasy Szkoły Francuskiej w Warszawie (Lycee Francais de Varsovie).


12.06.2021. wzięłam udział w panelu organizowanym przez irlandzki Fresh International Film Festival poświęconym tworzeniu filmów w różnych językach i temu, jak dany język wpływa na postrzeganie prezentowanej historii.

Podczas spotkania opowiedziałam o inspiracjach poezją Adama Mickiewicza i Jerzego Ficowskiego oraz o odbiorze moich filmowych adaptacji ich wierszy przez zagranicznych widzów.


27.05.2021. prowadziłam zajęcia na temat technik animacji dla uczniów liceum oraz szkoły podstawowej w TeamWork School w Józefowie.


04.05.2021. zostałam zaproszona do Dzień Dobry TVN.
Zachęcam do obejrzenia nagrania z moim udziałem.


W niedzielę 25.04.2021. zostałam zaproszona do wzięcia udziału w audycji „Artystyczny wybieg” w Czwórce Polskiego Radia.

Serdecznie zapraszam do odsłuchania całego wywiadu w formie podcastu prowadzonego przez Katarzynę Cygler.


19.03.2020. przyjęłam zaproszenie od VI klasy Szkoły Podstawowej w Dobrzykowicach, aby opowiedzieć o swoich inspiracjach mitologią grecką przy tworzeniu „Arachne. Nie o pająkach.”, która była moim pierwszym filmem zrealizowanym w technice animacji komputerowej 2D.


11.03.2020. poproszono mnie o wygłoszenie prezentacji na temat mojej pracy nad filmami animowanymi oraz przygotowań do zrealizowania animacji poklatkowej „Upiór” w klasie o rozszerzonym profilu medialnym w II Liceum Ogólnokształcącym im. Emilii Plater w Sosnowcu.


Ostatnio zostałam zaproszona do klasy dziennikarskiej XVII LO im. Młodej Polski w Krakowie, by udzielić wywiadu i opowiedzieć o kulisach powstawania mojej kukiełkowej animacji poklatkowej pt.: „Upiór” stanowiącej adaptację wiersza Adama Mickiewicza pod tym samym tytułem.

Przyjaciele  i  Partnerzy