Mój scenariusz filmu "Lokator", animacji komputerowej 3D będącej obecnie w produkcji, został zwycięzcą w kategorii "Najlepszy Scenariusz" na festiwalu filmowym "4theatre selection" z siedzibą w Rzymie, we Włoszech.

Ogromnie cieszę się z sukcesu scenariusza, tym bardziej, że to sam festiwal napisał do mnie z prośbą o możliwość podglądu materiału, a następnie zaproponował zgłoszenie do konkursu.

Premiera filmu "Lokator", po angielsku "The Lodger", planowana jest na 2023. Będzie to 10-minutowy film animowany 3D opowiadający o przemocy domowej ze zniekształcającej obraz rzeczywistości perspektywy dziecka. Film adresowany jest głównie do starszych widzów, a jego styl wizualny inspirowany malarstwem niemieckiego ekspresjonizmu, między innymi niepokojącymi obrazami Ernsta Ludwiga Kirchnera.

Czas wreszcie przerwać milczenie wokół przemocy domowej, tematu do tej pory nieczęsto ukazującego się w filmowym kadrze.

 

Przedstawiam także moje cztery szybkie koncepcyjne kadry stworzone w czasie pre-produkcji filmu, które zostały zaadaptowane na potrzeby roboczych plakatów animacji.

Nad samym procesem animacji komputerowej 3D czeka nas jeszcze dużo pracy. Z wielką chęcią przyjmiemy do naszej filmowej ekipy wszelkich zainteresowanych animacją 3D, modelowaniem czy związanymi z nimi kwestiami technicznymi.