W piątek 05.01.2024 r. miało miejsce coś wspaniałego: nagrywaliśmy polski dubbing do naszego filmu animowanego "Nocne Podgryzanie".

Jako reżyser i scenarzysta miałam wielką przyjemność współpracować ze zdolnymi studentami Warszawskiej Szkoły Filmowej. Utalentowane aktorki Sandra Senusi i Wanesa Stefaniak z charyzmatyczną energią użyczyły głosów Lukrecji i Kamilli, tworząc wampirze duo.

Główną rolę Grażynki, uzależnionej od nocnego obżarstwa, odegrała rewelacyjna pani Małgorzata Tomorowicz-Malińska mająca za sobą wieloletnie doświadczenie w pracy z dubbingiem i tłumaczeniem dialogów postaci.

Filmowym Narratorem został zaś Marek Brodzki – wspaniały reżyser i wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej o wszechstronnych filmowych umiejętnościach.

Serdeczne podziękowania należą się również naszemu pracowitemu realizatorowi dźwięku Miłoszowi Lau, studentowi kreacji dźwięku, który z wielkim profesjonalizmem i cierpliwością operował studiem dźwiękowym.

Godziny nagrywania spędzone w studiu upłynęły w miłej atmosferze i przyniosły fantastyczny rezultat. Doświadczyliśmy mnóstwa dobrej energii, czerpiąc wiele radości z naszej współpracy.

Takie momenty satysfakcji sprawiają, że trud włożony w niezależną produkcję i animację filmu zostaje nagrodzony. Uprzejmie dziękuję za owocną współpracę i pomoc w organizacji nagrań!

Przed nagraniami miał miejsce etap castingu i prób. Możliwość udzielania polskiego dubbingu postaciom spotkała się z dużym zainteresowaniem, w wyniku czego przesłuchałam wiele aktorek i aktorów, których gra głosem i interpretacja dialogów wywarła na mnie duże wrażenie.

Bardzo dziękuję Wszystkim za udział w castingu! Mam nadzieję, że spotkam się z Wami ponownie podczas przesłuchań do dwóch nadchodzących projektów oraz w czasie przyszłej współpracy.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się role Sióstr Wampirzyc: Lukrecji i Kamilli.

Obsadzenie głosów bliźniaczek wiązało się z trudnością stworzenia spójnego duetu sióstr.

Sandra Senusi i Wanesa Stefaniak znakomicie wcieliły się w siostry, a możliwość nagrania ich partii wspólnie w studiu, jeszcze bardziej pomogła w oddaniu naturalności i niezależnego charakteru wampirzyc.