O MNIE

Moją największą pasją jest tworzenie filmów animowanych, w której to dziedzinie zaczynałam jako samouk.

Od 2018 roku zrealizowane i wyreżyserowane przeze mnie filmy krótkometrażowe wraz z moimi scenariuszami były prezentowane i nagradzane na ponad 220 różnych festiwalach i przeglądach filmowych w ponad 30 krajach świata, m.in. w Kanadzie, Australii, Francji, Japonii i Chinach, wygrywając ponad 40 nagród oraz zdobywając pierwsze miejsca w USA, Brazylii, Polsce i Czechach.

W filmach animowanych przedstawiam ważne problemy społeczne – np.: hejt i nadmierną rywalizację, ekologię, traumę związaną z trudną przeszłością, samotnością i tęsknotą, przemijanie, godzenie pasji z pracą, obecność i znaczenie kobiet w sztuce, a także rodzimą kulturę, nawiązując często do twórczości z okresu polskiego romantyzmu.

Obecnie jestem studentką studiów magisterskich na wydziale Animacji Komputerowej 3D na University of South Wales w UK.

W marcu 2024 zaczęłam pełnić funkcję visiting lecturer na swoim uniwersytecie USW, prowadząc zajęcia z modułu scenariopisarstwa dla studentów wydziału BA (Hons) English and Creative Writing.

W listopadzie 2023 zostałam zwyciężczynią w ogólnopolskim konkursie "Młoda Polka" w kategorii "Kultura i Sztuka", będąc jedyną osobą w programie tworzącą filmy animowane.

We wrześniu 2023 podjęłam studia magisterskie i zostałam stypendystką Media Grants Cymru.

W lipcu 2023 ukończyłam z wyróżnieniem First Class Honours studia licencjackie na wydziale BA (Hons) Computer Animation na USW ze specjalizacją w reżyserii i animacji postaci 3D.

W 2021 roku jako pierwszy student zagraniczny i pierwszy twórca filmów animowanych zostałam laureatką programu "Hothouse"  organizowanego przez irlandzki "Fresh International Film Festival".

W 2020 roku ukończyłam profil reżysersko-operatorski w Liceum Filmowym z Oddziałami Dwujęzycznymi przy Warszawskiej Szkole Filmowej.

Zajmuję się również wielkoformatowym rysunkiem i malarstwem, tworzę artystyczne zdjęcia i photobooki, piszę teksty, w tym między innymi scenariusze filmowe, opowiadania i poezję.

Wielokrotnie udzielałam także prezentacji edukacyjnych dla szkół podstawowych oraz liceów, dzieląc się swoją twórczością i opowiadając o inspiracjach epoką romantyzmu oraz mitologią grecką, które są często obecne w moich filmach animowanych i innych projektach artystycznych.

Ostatnio ukończyłam swój ósmy film krótkometrażowy, tym razem w technice poklatkowej animacji kukiełkowej pt.: "Nocne Podgryzanie" ("Nibbling of the Night") o kobiecej sile i niezależności, którego scenariusz, reżyseria, projekty i wykonanie kukiełek oraz animacja postaci są w pełni mojego autorstwa.

Obecnie rozwijam swoje umiejętności w dziedzinie animacji komputerowej 3D oraz jestem w trakcie prac nad dwoma nowymi filmami animowanymi w technice animacji komputerowej 3D oraz 2D.