Niedawno zakończył się "Scout Film Festival" w Bostonie, USA, a wraz z nim konkurs "Emerging Filmmakers Grant", do którego należy zgłaszać filmy, jako prace "work in progres", by móc powalczyć o stypendium, na realizację projektu, warte $5000.

Zgłosiłam do konkursu materiały pochodzące z 10 minutowego filmu animowanego 3D, nad którym obecnie pracuję pt.: "Lokator" – obrazu opowiadającego o przemocy domowej, inspirowanego w swoim stylu wizualnym malarstwem niemieckiego ekspresjonizmu. Wprawdzie projekt nie został laureatem i nie otrzymamy wsparcia finansowego na jego dalszą realizację, ale cieszy mnie sam fakt, że z ponad 500 zgłoszonych filmów "Lokator" otrzymał status "Ćwierćfinalisty".

Pragnę przy tej okazji z całego serca podziękować całej wspaniałej filmowej ekipie, z jaką miałam przyjemność do tej pory współpracować, tworząc "Lokatora” jako reżyser, scenarzysta oraz animator. Dziękuję Wam wszystkim za wasze zaangażowanie i wierzę, że zostanie ono docenione przez widzów.

 

Premiera filmu planowana jest na 2023 rok. Czeka nas jeszcze dużo pracy nad procesem animacji. Z wielką chęcią przyjmiemy do naszej filmowej ekipy wszelkich zainteresowanych animacją 3D, modelowaniem czy związanymi z nimi kwestiami technicznymi.

Prezentuję także dwa niepublikowane wcześniej robocze plakaty koncepcyjne do "Lokatora", czyli po angielsku "The Lodger". Czas wreszcie przerwać milczenie na temat przemocy domowej!