Photobook „Dziennik Północnicy”

Photobook zatytułowany „Dziennik Północnicy” to dziennik obejmujący okres 14 dni, w którym rolę narratora pełni tytułowa Północnica – zagubiona dusza mieszkająca na dnie stawu. Ten konceptualny projekt zawiera oniryczne zdjęcia i poprzedzające je krótkie wiersze mojego autorstwa. Można w nim także znaleźć nawiązania do epoki romantyzmu czy „Mistrza i Małgorzaty” Michaiła Bułhakowa oraz mojego filmu „Lignum Love”.

Mam nadzieję, że pobudzi on Państwa wyobraźnię oraz zachęci do odkrywania niezwykłości i magii w otaczających nas, z pozoru zwyczajnych miejscach.

Photobook powstał w dwóch różnych wersjach: ręcznie robionej oraz cyfrowej, a zdjęcia, które zawiera, zostały wykonane na terenie dzielnicy Warszawy – Stare Włochy.

Zapraszam do obejrzenia nagrania, w którym eksploruję mojego ręcznie wykonanego photobooka oraz jego wersety skrywane pod zwijanymi kawałkami papieru:

Zdjęcia wchodzące w skład photobooka, w kolejności występowania:

Zapraszam również do obejrzenia stron photobooka, powstałego w wersji cyfrowej:

Jeśli ta konceptualna praca spodoba się Państwu, zachęcam do obejrzenia utrzymanych w podobnym tonie, równie tajemniczych „Wszystkich Duchów Starych Włoch” oraz serii zdjęć „Wędrówka przez Stare Włochy”. „Dziennik Północnicy” stanowi bowiem do nich wprowadzenie.